ЮБШ

15-річчя проекту «Fit for Partnership with Germany»

Масштабний проект під назвою «Програма Федерального міністерства економіки та енергетики «Fit for Partnership with Germany», яку реалізує за дорученням Уряду  Німеччини Німецьке Товариство з міжнародного співробітництва GIZ, в цьому році відзначає своє 15-річчя.

Програма націлена на стимулювання прямих економічних зв’язків між українськими та німецькими підприємствами. Вона реалізується в форматі 4-тижневих бізнес-сесій, що проходять в Німеччині. Під час сесій учасники поглиблюють свої компетенції в сфері здійснення експортно-імпортної діяльності на ринках ЄС, а також встановлюють ділові контакти з німецькими партнерами.

Серед країн-учасниць програми (у програмі крім України беруть участь ще 17 країн – Азербайджан Білорусь, В’єтнам, Грузія, Єгипет, Індія, Іран, Казахстан, Киргизія, Китай, Мексика, Молдова, Монголія, Росія, Туніс, Туркменія, Узбекистан) Україна займає одну з провідних позицій. Це визначається не тільки кількісними, але також і якісними показниками. Так за результатами останнього щорічного моніторингу ефективності програми, що проводився у 2015 році, більше 70% керівників українських підприємств встановили або поглибили ділові зв’язки з німецькими компаніями і майже 90% ініціювали впровадження в своїх компаніях  сучасних управлінських рішень і технологічних інновацій. Ці показники є одними з найвищих серед усіх країн-учасниць програми.

Значним досягненням проекту є створення в 17 регіонах України відкритих партнерських платформ, ядром яких є випускники програми – представники бізнес-кіл цих регіонів. Платформи – це відкриті майданчики для спілкування представників підприємств, бізнес-асоціацій, місцевих органів влади та всіх зацікавлених осіб та структур.

CuppaandGoodies.-950x500

Метою діяльності платформ є сприяння регіональному і місцевому розвитку на основі нарощування експортно-імпортного потенціалу підприємств і налагодження прямих взаємовигідних контактів з зарубіжними партерами з використанням, зокрема, таких інструментів, як програма «Fit for Partnership with Germany».

Партнерські платформи є інноваційним інструментом, що будуються і розвиваються на основі філософії WIN-WIN співробітництва, сучасних принципів позитивного нетворкінгу 2.0  і відкритості. Україна стала першою і поки що єдиною серед країн-учасниць програми «Fit for Partnership with Germany», де створена і реально функціонує загальнонаціональна мережа таких партнерських платформ.

Партнерські платформи відіграють надзвичайно важливу роль у реалізації проекту на території України. Саме на їх основі здійснюється залучення до участі в програмі регіональних підприємств, що прагнуть вийти на зовнішні ринки, а також попередня допрограмна підготовка учасників. Важливою функцією партнерських платформ є стимулювання співробітництва випускників програми різних років, налагодження взаємодії з місцевими діловими колами, органами влади і місцевого самоврядування, розвиток горизонтальних контактів з випускниками інших країн-учасниць програми.

Визнанням цінності і перспективності цієї роботи стало проведення в Україні в червні 2016 року Першої Міжнародної конференції з вивчення українських ноу-хау та досвіду розвитку відкритих партнерських платформ, у якій взяли участь представники Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини, керівники програми «Fit for Partnership with Germany». За результатами конференції було прийняте рішення про поширення українського підходу до розвитку партнерських платформ у інших країнах-учасницях програми.

Більше інформації про Програму та партнерські платформи на сайті: http://ukraine.managerprogramm.de та на сторінці Фейсбук

 

Обсуждение закрыто.